« Ožujak 2024 »

Gostovanje Školskog tamburaškog orkestra Ljupina i pratećeg zbora u Bilom Brigu
Autor: Irma Arbutina Đikić, 20. 10. 2014.

Jučerašnja nedjelja, 19. listopada, zauvijek će ostati u lijepom sjećanju mještana Biloga Briga i okolice, a posebice članova Udruge „Dubovac“. Naime, članovi spomenute udruge srdačno su ugostili Školski tamburaški orkestar Ljupina i pjevački zbor Područne škole, koji djeluje u sastavu Scenske družine.

Druženje je započelo na Gospinom polju, poznatom svetištu ovoga kraja, gdje su ljupinski učenici svojom svirkom i pjesmom doprinijeli posebno svečanom ugođaju svete mise, nakon koje su održali i mali koncert. Velik broj posjetitelja okupljenih oko crkvice s Gospinim kipom u uistinu idiličnoj prirodi, na taj način podržao je rad učitelja Ivice Đikića, voditelja Školskog tamburaškog orkestra Ljupina, i učiteljice Irme, koja za nastupe priprema dječji zbor Područne škole Ljupina. Podrška mještana Ljupine također nije izostala, a posvjedočili su je brojni osobni automobili koji su pratili autobus s 58 mladih Ljupinaca.

Nakon službenog dijela programa, domaćini iz Bilog Briga priredili su i zakusku svojim gostima u Vatrogasnom domu, te se uz pjesmu i ples nastavili družiti u opuštenom ugođaju.

Prema riječima župnika Stjepana Bakarića i predsjednika Udruge „Dubovac, Zlatka Potočkog, ovo druženje trebalo bi, na obostrano zadovoljstvo, prerasti u tradicionalno.

Tekst: učiteljica Irma Arbutina Đikić
Fotografije: Danijela Begović