Sudjelovali smo na izložbi radova Mladih Crvenog križa
Autor: Sanela Jurić, 28. 11. 2014.

U srijedu, 26.studenoga, povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti, održana je Smotra Mladeži Crvenog križa. Domaćin je ove godine bila OŠ „Ante Starčević“, Rešetari koja je ugostila brojne osnovne i srednje škole s novogradiškog područja. Našu školu predstavljale su učenice 5.a razreda: Dora Severinac, Andrea Podoba,  Anja Vukelić i Maja Kulić.

Mladi Crvenog križa na izložbi su se mogli predstavljati likovnim, literarnim ili dramskim radovima, plakatom ili prezentacijom govoreći o problemima ovisnosti te o mogućnostima zdravog načina života i pozitivnim vrjednostima.

Naše učenice predstavile su se izlaganjem o ovisnostima koje donosi suvremena tehnologija: internetu i mobitelima, a kako su bile među mlađim predstavnicima, ostavile su jako dobar dojam.

Nakon izložbe gost, dr. Siniša Zovko iz Hrvatskog Crvenog križa, održao je predavanje na temu ovisnosti.

Naše učenice  za izlaganje je pripremila nastavnica Helena Barišić, a  na zanimljiva i nadasve poučna predstavljanja išle su u pratnji pedagoginje Slavice Ordanić-Janošević.

Tekst: Novinarska  grupa

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Slavica Ordanić-Janošević, pedagoginja