Članovi Vijeća učenika prisustvovali predavanju „Zakon-mladi-sredstva ovisnosti“
Autor: Sanela Jurić, 18. 1. 2015.

Danas,16.siječnja 2015. u 10,00 u prostorijama Centra za socijalnu skrb održano je predavanje „Zakon – mladi – sredstva ovisnosti“. Predavanje je dio projekta „Partnerstvo odraslih za NE – ovisnost djece i mladih“ koji provodi Novogradiška udruga „Pozitiva“ u suradnji i uz potporu Ministarstva socijalne politike i mladih. Predavanju su prisustvovali članovi Vijeća učenika 7. i 8. razreda naše škole i pedagoginja Slavica Ordanić – Janošević.

Udruga za promicanje kvalitete života i održanje mentalnog zdravlja "Pozitiva" u suradnji i uz financijsku potporu Ministarstva socijalne politike i mladih započela je provedbu novog  projekta prevencije ovisnosti.

Korisnici projekta su odgajatelji predškolske djece, voditelji školskih preventivnih programa, članovi vijeća roditelja i vijeća učenika osnovnih i srednjih škola, djelatnici policije, zdravstvenih ustanova i Centra za socijalnu skrb, predstavnici udruga koje osmišljavaju programe za djecu i mlade, članovi Savjeta mladih Grada Nova Gradiška te lokalni mediji.

Predloženi projekt univerzalne prevencije svih oblika ovisnosti djece i mladih u potpunosti je usklađen s Nacionalnom strategijom za suzbijanje zlouporabe droga u RH za razdoblje 2012.-2017.g.
Ove godine projekti će se realizirati na različite načine: putem okruglog stola, edukacijskog seminara, stručnih skupova, tribine, predavanja, javnog zagovaranja, info-štanda s edukativnim materijalom...

Policija i predstavnici Centra za socijalnu skrb davat će ključne informacije članovima Vijeća učenika, a oni će ih prezentirati u svojim razredima. Tako bi dobili veliki broj informiranih učenika i mladih o zakonskim ograničenjima vezanim uz konzumiranje droga te naputke gdje se mogu obratiti za pomoć.

Predavanje je  održala dipl. soc. radnica Darija Marić, a predavanju je nazočio i djelatnik Policijske postaje Nova Gradiška te  predsjednica Udruge „Pozitiva“ Mira Linjaković.

Članovi Vijeća učenika naše škole koji su nazočili sastanku i dobili zadatak prenijeti na satu razredne zajednice svomu razredu glavne odrednice predavanja bili su: Karlo Bukvić (7.a), Dino Severinac (7.b), Borna Bušić (7.c), Luka Mesec (7.d), Dario Vidović (8.a), Leonarda Lukačević (8.b), Stjepan Akmačić (8.c), Ana Vidoš (8.d).

Tekst pripremili: Novinarska grupa

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Slavica Ordanić-Janošević, pedagoginja