Dan zagrljaja obilježili zagrljajima
Autor: Irena Barić, 22. 1. 2015.

21.01.obilježili smo Dan zagrljaja, kao i mnogi ljudi diljem svijeta. Međunarodni dan zagrljaja obilježava se od 1986.godine, kada je prvi puta obilježen u SAD – u, ali se vrlo brzo proširio u mnoge zemlje svijeta. Ne čudi, s obzirom da je ideja jednostavna i lijepa, pokloniti zagrljaj kome god želite, uz bitnu napomenu – tražite dozvolu.

Istraživanja su pokazala da grljenje pomaže izgradnji imunološkog sustava, smanjuje rizik od srčanih bolesti i pomaže u smanjivanju stresa. Zagrljaj pomaže u teškim trenutcima, a lijepe trenutke čini još ljepšima. Da grljenje ima , u najmanju ruku, ljekovita svojstva potvrdilo je i niz psihologa. Kažu: čovjeku je potrebno 4 zagrljaja dnevno da bi preživio, 8 zagrljaja dnevno da bi smo se održali, a 12 zagrljaja dnevno da bi napredovali.

Učenici i učitelji, pomoćno osoblje i svi koji su to htjeli, danas su dobili besplatan zagrljaj. Oni koji se nisu odlučili za pravi zagrljaj, mogli su  preuzeti svoj „papirnati zagrljaj“ i pokloniti ga nekome. Zanimljiv kratki dokumentarac „ Dobre vibracije“ mogli su u holu pogledati svi koji se uopće nisu željeli grliti. Tako je svatko imao svoj izbor.

Najveći zagrljaj u našem gradu načinili su učenici razredne nastave na kraju velikog odmora.

Nositelji aktivnosti su bili učitelji: Iva Sertić Samac, Irena Barić, Ivana Šokić i Vedran Šperanda.

I SVAKAKO ZAGRLITE NEKOGA , NE SAMO DANAS NEGO SVAKOGA DANA !

Tekst: Irena Barić, učiteljica

Foto: Vedran Šperanda, Ivana Šokić