« Ožujak 2024 »

Dan Škole započeo sportskim susretima učenika i nastavnika
Autor: Sanela Jurić, 30. 3. 2015.

U petak, 27. ožujka, naša je škola obilježila svoj dan. U sklopu programa obilježavanja Dana škole u dopodnevnim satima organizirana su sportska natjecanja učenika u nogometu i odbojci. Središnji i najzanimljiviji susret odigrao se natjecanjem u odbojci između učenika i nastavnika.

U prvom dijelu programa, koji se održavao u dopodnevnim satima na školskom igralištu te u školskoj sportskoj dvorani, predstavljen je dio aktivnosti koje učenici i učitelji provode tijekom cijele godine. Tako su, u sportskim susretima,  svoje znanje i vještine imali priliku pokazati učenici 5.- 8. razreda u nogometu i odbojci.

U nogometu za dječake finale su igrale ekipe iz obje smjene pod vodstvom nastavnika tjelesne kulture Saše Kesera. U prvoj su igri nastupili učenici 7. i 8. razreda, a uvjerljivo jači bili su učenici engleske smjene pobijedivši „Nijemce“ rezultatom 6:1.

Za 3. mjesto borila se druga ekipa učenika njemačke i engleske smjene, a kako su englesku smjenu činili nešto stariji učenici, pobjeda je bila očekivana, igra je završena u korist učenika engleske smjene rezultatom 4:1. Podršku tijekom igre našim su nogometašima pružali učenici i prisutni nastavnici.

Sportski susreti nastavljeni su potom u školskoj sportskoj dvorani gdje su se održale prijateljske igre između djevojčica koje su nam predstavile svoje sposobnosti u maloj i velikoj odbojci.

Središnji i gledateljima najzanimljiviji sportski susret započeo je u 11 sati natjecanjem u odbojci između učenika 7. i 8. razreda i nastavnika.  U prvom setu obje ekipe pokazale su izuzetnu spretnost i izdržljivost te je rezultat bio neizvjestan do samoga kraja. Ipak, sreća je prevagnula na stranu ekipe nastavnika koji su rezultatom 26:24 odnijeli pobjedu.

Da su se učitelji dobro pripremili pokazuje i njihova druga igra koja jednostavno nije pružila učenicima mogućnost izjednačavanja rezultata. Ovoga puta nije pomogla ni podrška u vidu glasnog navijanja brojnih učenika. Budno oko nastavnice Aleksandre Pilipović, koja je nadzirala igru uz pomoć učenica asistentica, zabilježilo je 25:18, rezultat opet  u korist ekipe nastavnika.

Nastavnici su pobijedili rezultatom 2:0. No, to naše učenike nije obeshrabrilo, na njihovo inzistiranje susret je nastavljen između dvije miješane ekipe učenika i nastavnika. Treći set priuštio je gledateljima jednu ležerniju igru u kojoj su vidjeli dvije izjednačene ekipe, a pobjedu je odnijela za mrvicu spretnija ekipa.

Nakon završenog sportskog dijela prisutni su mogli pogledati izložbu učeničkih radova prezentiranu u holu škole.

F O T O G A L E R I J A 1

F O T O G A L E R I J A  2

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotogalerija: Vedran Šperanda, mag. knjižničarstva: Ivana Šokić, učiteljica