« Ožujak 2024 »

Održan Prvi festival matematike
Autor: Irena Barić, 18. 5. 2015.

15.svibnja u OŠ Ljudevita Gaja održan je Prvi festival matematike u kojem je sudjelovalo mnoštvo učenika iz naše škole. Festival je održan pod pokroviteljstvom Grada Nove Gradiške, Izdavačke kuće Alfa i Centra znanja . Uz njih , koordinatori ekipnog i individualnog natjecanja bili su i učitelji iz naše škole.

Cilj ove smotre matematičkog znanja je međusobno upoznavanje i druženje učenika, te njihova suradnja u ekipnom natjecanju, kao i razvijanje suradnje među školama.

Na Festivalu je sudjelovalo ukupno 146 učenika iz OŠ „Sikirevci“, OŠ „Vladimir Nazor“ Adžamovci, OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Staro Petrovo Selo, OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška i OŠ „Mato Lovrak“ Nova Gradiška.

Za sudionike Festivala upriličena je priredba dobrodošlice koju su pripremili učenici gradskih osnovnih škola, a sudjelovali su i polaznici Glazbenog odjela škole Lovrak: Gabrijela Mijatović ( gitara ), Mihaela Pauković ( flauta ) i Mihaela Lipovac ( gitara ). Tin Babić, učenik 7.razreda OŠ Ljudevita Gaja interpretirao je svoj literarni uradak pod nazivom „Moj Mile“ s kojim se plasirao na državni „Lidrano“.

U prvom dijelu natjecanja natjecale su se ekipe od 3. do 8.razreda u kategorijama „34“, „56 „ i „78“, a zatim individualni natjecatelji od 3.do 8.razreda. Nagrade za najuspješnije ekipe i individualne natjecatelje osigurala je Izdavačka kuća „ Alfa“ ( knjige) i Grad Nova Gradiška (čokolade).

Najuspješnije ekipe su:

Kategorija „34“

1.mjesto;OŠ Mato Lovrak – ekipa 7 – Martina Suvala, Karlo Kulundžić, Ella Stojić i Eugen Juranović

2.mjesto:OŠ Mato Lovrak – ekipa 3 – Ivanišević Domagoj, Marija Masnica, Ema Straga Šašić i Lana Petrić

3.mjesto:OŠ Mato Lovrak – ekipa 9 - Marko Kovačević, Niko Sokić, Ivan Ferić i Dominik Gučanin

Kategorija „56“

1.mjesto:OŠ Mato Lovrak – ekipa 3 – Mia Gučanin, Iva Češić, Gabriela DelVechio, Aryan Ghiassi

2.mjesto:OŠ Mato Lovrak – ekipa 1 – Dora severinac, Anja Vukelić, Andrea Stipančević i Corina Savi

3.mjesto:OŠ Ljudevita Gaja – ekipa 3 – Josipa Lovrić, Ella Blažević, Ema Ivanišević i Ema Hace

Kategorija „78“

1.mjesto:OŠ Mato Lovrak – ekipa 3 – Marta Kekez, Borna Klobučar, Lorena Savi i Bruno Masnica

2.mjesto:OŠ Mato Lovrak – ekipa 1 – Mia Arić, Sara Ćepić, Ivona Kulundžić i Lucija Topčić

3.mjesto:OŠ Ljudevita  Gaja – ekipa 4 – Marina Bogdanović, Ivana Ivanišević, Matea Orešković i Filip Dautović

Najuspješniji učenici u kategoriji individualnog natjecanja su:

3. razred :

1.mjesto: Dragičević Nives , OŠ Ljudevita Gaja

2.mjesto:  Juranović Eugen ,OŠ „Mato Lovrak“

3.mjesto: Ivanišević Domagoj, OŠ „Mato Lovrak“

4. razred:

1.mjesto:Tomašić Natalija,OŠ Ljudevita Gaja

2.mjesto (isti broj bodova) Matošević Toni  i Ivičić Lana, OŠ Ljudevita Gaja

5. razred:

1.mjesto:Češić Iva, OŠ „Mato Lovrak“

2.mjesto:Severinac Dora, OŠ „Mato Lovrak“

3.mjesto: Dubinko Magdalena , OŠ „Mato Lovrak“

6. razred:

1.mjesto: Stipančević Andrea, OŠ „Mato Lovrak“

2.mjesto:Pejaković Marko, OŠ „Mato Lovrak“

3.mjesto: Savi Corina, OŠ „Mato Lovrak“

7. razred:

1.mjesto:  Ćepić Sara, OŠ „Mato Lovrak“

2.mjesto: Pleša Jana, OŠ „Ivan Goran Kovačić „  Staro Petrovo Selo

3.mjesto:  Ćepić Ana , OŠ „Mato Lovrak“

8. razred:

1.mjesto: Savi Lorena, OŠ „Mato Lovrak“

2.mjesto: Kulundžić Ivona, OŠ „Mato Lovrak“

3.mjesto: Bogdanović Marina, OŠ Ljudevita Gaja

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na postignutim rezultatima!

U ime koordinatora Festivala, hvala svim učiteljima, kuharicama i pomoćnom osoblju na pomoći pri provođenju Prvog festivala matematike!

Tekst: Mali novinari

Irena Barić, učiteljica