Poludnevni izlet: Pješačenje učenika 1. - 4. razreda
Autor: Sanela Jurić, 26. 9. 2023.

U poludnevnom školskom izletu, povodom Europskog dana bez automobila, uživali su u petak i naši najmlađi učenici – školarci od prvog do četvrtog razreda koji su se okupili ispred škole u 8 sati ujutro te pješačili na malo bliže odredište.
Učenici prvih i drugih razreda, u pratnji  svojih učiteljica te policije, koja se pobrinula za sigurnost najmlađih sugrađana u prometu, krenuli su u 8 sati i 15 minuta iz školskog dvorišta. Nastavili su Ulicom Maksimilijana Benkovića te Ulicom Jura Haulika  pa skrenuli u Ulicu Ljerka Ljubibratića te se uputili Frankopanskom ulicom do skretanja na šetnicu do Sportsko rekreacijskog centra "Ivo Petranović".

Učenici trećih i četvrtih razreda, u pratnji  učiteljica i policije, iz Ulice Jurja Haulika nastavili su duljom rutom kroz Ulicu Mala te na šetnicu do Sportsko rekreacijskog centra "Ivo Petranović". Tamo su djeca uživala na dječjem igralištu igrajući razne igre u pijesku i družeći se sa svojim vršnjacima.
Oko 11 sati  pošli su  Ulicom Karla Dieneša, preko gradskog korza i Benkovićevom te se uputili  prema školi, a potom i svojim domovima. Učenici i njihovi učitelji ovim pješačenjem osvijestili su čovjekovu potrebu za svakodnevnim kretanjem.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Bojana Kvakić, dipl. učitelj