Obilježavanje sajmenog dana u našoj školi povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Sanela Jurić, 24. 10. 2023.

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i ove je godine bio nezaobilazan događaj u našoj školi, a obilježili smo ga u ponedjeljak 23. listopada. No, ove smo ga godine obilježili na posve drugačiji način – kao sajmeni dan koji je, uz učenike i djelatnike, u školskom dvorištu okupio veliki broj ljudi – roditelja, baka i djedova, male djece i prijatelja - svi su oni posjetili našu školu kako bi podržali ovaj događaj kupnjom domaćih pekarskih proizvoda koje su pripremali roditelji, djeca te njihovi bližnji, ali i učitelji.

Paralelno s prodajom proizvoda na lijepim, jesenskim motivima uređenim štandovima, koji su bili postavljeni na školskom igralištu, u unutarnjem dijelu škole, točnije u holu, Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje započeo je školskom priredbom kojoj su nazočili učenici 3. i 6. razreda te njihovi učitelji. Tako su u zaista raznovrsnom programu priredbe sudjelovali članovi školskog benda na čelu s učiteljem Draganom Starivlahom te učenici nižih i viših razreda koje su pripremale vjeroučiteljice Andrijana Petrović (igrokazi); Martina Videc (mudre izreke o kruhu i njihovo značenje); Emanuela Ljubičić (recitacije o kruhu i igrokaz); učenici dramskih skupina pod vodstvom učitelja Željke Trlin (scenska igra i plesna točka) i Luke Piletića (recital); te učenici nižih razreda učiteljice Bojane Kvakić (plesna točka). Na kraju priredbe voditeljice programa, učenice 6. razreda, Tamara Javorović i Karla Ninković pozvale su pedagoginju škole Slavicu Ordanić-Janošević koja je zahvalila svima na uloženom trudu oko organizacije priredbe. Kapelan Marko Milaković potom je blagoslovio krušne proizvode i sve prisutne.

Školski sajam organiziran je na školskom igralištu u vremenu od 14 do 17 sati.

I dok je dio učenika sa svojim razrednicima/učiteljima za štandovima prezentirao izloženu hranu posjetiteljima, ostali učenici bili su zaokupljeni brojnim aktivnostima (uglavnom sportskim) koje su za njih pripremili njihovi razrednici i učitelji – od srednjovjekovnih igara - skakanje u vreći, igranje šaha, gađanje limenki, prenošenja predmeta u žlici, kuglanje, potezanje konopa, do štafetnih igara, školice, žive križić-kružić igre, mlina i sl. Našla se tu i koja radionica izrade čestitki s motivima jeseni/plodova zemlje i izrada slika od sjemenja. Naravno, vrlo posjećeni bili su i štandovi na kojima su učenici i učitelji na licu mjesta pekli svima omiljene poslastice – palačinke, tople sendviče, muffine, krafne…

U obilježavanje školskog sajmenog dana bili su uključeni svi učenici i učitelji/stručni suradnici.

Brojni posjetitelji podržali su učenike, i općenito, naš školski sajam, donacijama pri konzumiranju željenih slanih ili slatkih proizvoda.

Svi posjetitelji složili su se u jednom – atmosfera i organizacija bila je odlična , a domaći proizvodi – lijepo prezentirani, primamljivi i ukusni.

Prikupljenim donacijama školski  knjižnični fond će se osuvremeniti potrebnim stručnim i  lektirnim naslovima te popularnim dječjim naslovima za slobodno čitanje.

Zahvaljujemo svim učenicima koji su, osim svoje kreativnosti i truda, pokazali i poduzetničke  ideje, njihovim učiteljima koji su ih poticali na aktivnosti kao i roditeljima učenika i njihovim bližnjima koji su, na bilo koji način, sudjelovali u organizaciji ovog događaja.

Ovakav događaj pokazao se kao lijep primjer suradnje učenika, učitelja i roditelja te je iskazan interes za još ovakvih događanja u budućnosti.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotogalerija: Ivica Brlić, nastavnik fizike, Ivana Šokić, učiteljica razredne nastave i Vedran Šperanda, školski knjižničar