Obilježili smo Dan izumitelja
Autor: Sanela Jurić, 10. 11. 2023.

Međunarodni dan izumitelja obilježava se svake godine 9. studenoga. Na taj se dan prisjećamo velikih izumitelja koji su poboljšali naš život, a mnoge i motivirali na zajednički inovativan rad za našu zajedničku budućnost. Tako su se i ove godine, upravo 9. studenoga, naši mali izumitelji predstavili izložbom učeničkih radova - izuma u holu škole koju su mogli pogledati svi učenici i roditelji. Svoje izume učenici su predstavili i demonstrirali njihovu funkcionalnost i obilaskom razrednih odjela u obje smjene. Mentorica učenicima je bila učiteljica tehničke kulture Snježana Odobašić, dipl.ing.strojarstva.

Učenici, koji su predstavili svoje izume, su: Matija Vojnić 6.d – kuća; Fran Turkalj 6.d - maketa restorana; Marin Mokrović 6.d i Ante Janković 6.d - kuća od špatula koja svijetli; Mia Šokić 6.d i Nika Štrkalj 6.d - maketa dječjeg igrališta; Mihael Vonić 6.c i Nikša Valentić 6.c - vjetrenjača s rasvjetom i vrtnjom lopatica; Mihael Šapina 1.c – zvučnik; Matea Brčić 6.c i Petra Žeruk 6.c - maketa bazena; Barbara Došlić 5.b – vjetrenjača; Nika Ivanišević 5.b - papirnati zmaj; Tena Akmačić 5.b -  okomiti presjek sobe; Tamara Mihovilović 5.b – maska; Mirta Grgić 5.b - okomiti presjek kuće za lutke; Ema Marjanović 6.b - pokus s vodom; Elora Jurasović 6.a i Tena Paurić 6.a - kućica za ptice; Petra Masnica 7.a i Nika Trobić 7.a - spremnik za baterije.

Čestitamo učenicima na trudu i kreativnosti sa željom da i dalje njeguju svoje talente. Pod opširnije možete doznati imena izumitelja i njihove izume.

Za web pripremili: Novinarska skupina:

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Snježana Odobašić, dipl.ing. strojarstva