Ljupinska kestenijada u organizaciji Udruge volontera Nova Gradiška
Autor: Irma Arbutina Đikić, 15. 11. 2023.

Poslijepodnevni sati dana 14. studenog 2023. ostat će u lijepom sjećanju učenika i učitelja Područne škole Ljupina te članova Udruge volontera Nova Gradiška. Razlog tomu je druženje volontera i ljupinskih školaraca u školskim prostorijama i dvorištu kojim se širio zamamni miris pečenih kestena. Kako bi vrijeme iščekivanja vrućih kestena proteklo što brže, učenici su zainteresirano i marljivo sudjelovali u maloj kreativnoj radionici izrade papirnatog Kestenka te prigodno ukrašavali svoje vrećice za kestenje, pijuckajući topli čaj koji su im također omogućili članovi spomenute udruge.

U nastavku donosimo pisane dojmove predsjednice Udruge volontera Nova Gradiška, gospođe Martine Oršulić.

„Danas smo održali prvu kestenijadu u područnoj školi u Ljupini. Ono što se tamo dogodilo je teško prepričati riječima. Jednostavno se trebalo doživjeti.

Ovo druženje je nastavak akcije u kojoj smo sadili voćkice. Danas smo ih išli obići. Voćkice odlično napreduju. Očito se netko jako dobro brine za njih.

Hvala našim domaćinima što su nas tako lijepo ugostili, što su animirali djecu te što su otvoreni za buduću suradnju. Hvala svim roditeljima koji su dovezli djecu na druženje. Hvala svoj djeci koja su svojim prisustvom, osmijehom i kreativnošću u izradi "Kestenka" uljepšali ovo popodne te nam pokazali kako je za sreću malo potrebno. Neka djeca su prvi put danas probala kestene. Djeci hvala također što su nam pokazali i kako se čagljevi glasaju. Hvala svim našim volonterima koji su se odazvali druženju.

Puni pozitivne energije pripremamo se za nadolazeće akcije.“

U znak zahvalnosti za organizaciju 1. kestenijade u Područnoj školi Ljupina predsjednici Udruge uručena je i prigodna zahvalnica uz želju za nastavkom kvalitetne i ugodne suradnje. Budući da je interes obostran, volonterskih akcija u Ljupini zasigurno neće nedostajati.

Tekst: učiteljica Irma Arbutina Đikić

Fotografije: Martina i Vesna Oršulić