Tradicionalni božićni turnir u dvoranskom hokeju
Autor: Irma Arbutina Đikić, 22. 12. 2023.

Advent u Područnoj školi Ljupina nezamisliv je bez tradicionalnog sportskog susreta-međurazrednog turnira u dvoranskom hokeju. Stoga je učitelj Ivica Đikić, idejni začetnik i voditelj izvannastavne aktivnosti Rekreativci, i ove godine zadnji nastavni dan prvog polugodišta, 22. prosinca, posvetio održavanju spomenute manifestacije.

Na samom početku susreta s nostalgijom se prisjetilo vremena kada je Područna škola Ljupina imala dovoljno učenika za žensku i mušku ekipu prvog, drugog i trećeg razreda. Kako to, nažalost, već nekoliko godina nije slučaj, pravila su prilagođena te su ovogodišnje tri ekipe sastavljene slučajnim odabirom, odnosno izvlačenjem štapića u boji. Jedini uvjet koji nije prepušten slučaju odnosio se na izbor vratara pa je dogovoreno kako vratari dolaze iz skupine najstarijih učenika-učenika/učenica 3. razreda.

Nakon sastavljanja timova simboličnih naziva Crveni, Zeleni i Šareni, ponovljena su pravila, predstavljene nagrade te fotografirane ekipe. Vatrenim navijanjem i ove su godine popraćene sve tri službene utakmice, ali i revijalna utakmica djevojčica. Među gledateljima našle su se dvije mame, jedna mlađa sestra, teta kuharica Ivana Klarić te nastavnik Josip Salopek. Turnirom je rukovodio učitelj Ivica Đikić (sudac), a delegirala studentica, a nekadašnja igračica božićnog turnira, Ankica Marić. Nakon mnoštva uzbuđenja i sportskih prevrata, prebrojavanja bodova i pogodaka, uslijedila je dodjela simboličnih nagrada i diploma.

Zlatnim slatkim paketom, simboličnim peharom i diplomom za prvo mjesto nagrađena je najuspješnija ekipa Crvenih, srebrni slatki paket, simbolični pehar i diploma za drugoplasiranu ekipu pripala je Zelenima, dok se na trećem mjestu našla ekipa Šarenih koja je nagrađena brončanim slatkim paketom, simboličnim peharom i diplomom. No, tim Šarenih  osvojio je još jedan simbolični pehar i diplomu za ekipu koja je postigla najviše pogodaka iz bulija. Diploma i pehar za najboljeg strijelca turnira pripali su učeniku 2. L r. Antoniju Beniću, a kao najbolja vratarka turnira nagrađena je učenica Petra Obrovac, učenica 3.L razreda.

Tradicionalni božićni turnir i ove je godine okrunjen plesom, zabavom te lijepim željama povodom nadolazećih blagdana. Stoga, svim ljudima dobre volje, ali i onima u kojima se tek treba probuditi božićni duh, čestit Božić te zdravu, radosnu i uspješnu novu 2024. godinu žele učenici i djelatnici Područne škole Ljupina!

Tekst i fotografije: učiteljica Irma Arbutina Đikić