JEDNODNEVNI IZLET UČENIKA OSMIH RAZREDA
Autor: Vedran Šperanda, 23. 4. 2024.

Jednodnevni izlet učenika 8. razreda organiziran je 19. travnja 2024. kada su posjetili općinu Lokve i grad Ogulin. Prvo odredište izleta bila je općina Lokve gdje su posjetili impresivnu špilju Lokvarku - jednu od najljepših špilja hrvatskog krša. Špilja Lokvarka duboka je 275 metara, a sastoji se od šest etaža od kojih su samo prve četiri otvorene za posjetitelje. Nakon obilaska špilje uputili su se prema Ogulinu gdje su imali priliku razgledati Zavičajni muzej Ogulin koji čuva uspomene na povijesna događanja, značajne osobe i događaje te kulturne i prirodne vrijednosti ogulinskog kraja prikazane kroz Zbirku kamenih spomenika, Zbirku Domovinskog rata i Spomen sobu poginulim, umrlim i nestalim braniteljima, Etnografsku zbirku, Građansku zbirku, Spomen-sobu Ivane Brlić Mažuranić, Alpinističku zbirku, Arheološku zbirku, Ćeliju br. 6 i Umjetničku zbirku. Također, Muzej čuva predmete vezane uz stare obrte i zanate, brojne tehničke predmete, stare fotografije te Zbirku razglednica i čestitki.

Odmah pokraj Zavičajnog muzeja nalazi se Ivanina kuća bajke - mjesto posvećeno životu i djelu poznate hrvatske spisateljice Ivane Brlić-Mažuranić. Kuća bajke multimedijalni je i interaktivni centar koji slavi bajke i bajkovito stvaralaštvo.

Izlet u Lokve i Ogulin bio je prilika za proširivanje znanja, ali ono što je za naše osmaše važnije - bio je to dan ispunjen njihovim smijehom i veseljem. Kako je za većinu njih taj izlet bio posljednji osnovnoškolski izlet, nadamo se da će im uspomene na taj dan ostati dugo u sjećanju.

Kako nam je bilo na jednodnevnom izletu možete pogledati klikom na sliku ispod.

Tekst i video: Bernardica Domorad, nastavnica hrvatskog jezika i književnosti