Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: Sanela Jurić, 18. 11. 2014.

„Mi smo četrnaestogodišnjaci. Iako najstariji razred u školi, nismo se rodili u vrijeme ratnih strahota. No,iz  onoga što smo vidjeli, pročitali ili što su nam stariji pričali, shvatili smo kako je bilo strašno. Stoga, ponosni smo što u našoj domovini postoje takvi hrabri i odlučni ljudi. Borci koji su žrtvovali svoj život za slobodnu domovinu, za našu dugoročnu sigurnost“, napisali su učenici 8. c razreda prisjećajući se, na satu razrednog odjela , Domovinskog rata i Dana pada grada heroja, Vukovara.

Učenici i učitelji naše škole povodom 23. obljetnice vukovarske tragedije odali su počast hrvatskom gradu heroju,  njegovim žrtvama, ali i svim žrtvama Domovinskog rata diljem zemlje. U obje smjene, preko razglasa, čitali su se tekstovi poznatog vukovarskog izvjestitelja te povijesne činjenice iz Domovinskog rata.

Na nastavnom satu hrvatskog jezika recitirale su se pjesme ratne tematike, čitali tekstovi Siniše Glavaševića, uređivali panoi o herojskom Vukovaru u školskom holu i na zidovima učionica.

Suosjećali smo danas, 18. studenoga, iskazujući bol, ali i ponos s cijelom Domovinom.

Tekst: Novinarska grupa

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Vedran Šperanda, knjižničar