INSPIRATIVAN SUSRET UČENIKA 6. D RAZREDA S POZNATIM FOTOGRAFOM I KNJIŽEVNIKOM DAMIROM HOYKOM
Autor: Natalija Golovrški, 3. 3. 2022.

Nakon dugo vremena učenici 6. d razreda i njihova razrednica Natalija Golovrški imali su priliku uživo sudjelovati na predstavljanju knjige za djecu!

U organizaciji Pučkog otvorenog učilišta „Matija Antun Relković“ predstavljena je knjiga Eksperiment, prva u nizu knjiga o Tizi Enili, autora Damira Hoyke. Namijenjena je čitateljima od 7 do 18 godina. Govori o desetogodišnjoj djevojčici koja s roditeljima znanstvenicima živi na zamišljenom otoku i pohađa školu u sklopu znanstvenog instituta kojemu je glavni cilj omogućiti čovječanstvu napredak, razviti individualne sposobnosti i darove. Junaci romana otkrivaju nam i tajne uspješnog učenja (tehnike koje učenje čine uspješnijim).

U razgovoru s učenicima poznati fotograf i književnik naglasio je važnost otkrivanja vlastitih potencijala i talenata, znanja i potrebe za znanjem i obrazovanjem, nematerijalnom i trajnom bogatstvu svakog pojedinca.

Veliko iznenađenje ovoga susreta bili su i pokloni - dobili smo knjige koje je svakom učeniku potpisao sam autor! Hvala ravnateljici POU „Matija Antun Relković“ na ovoj divnoj prilici za sudjelovanje i na poklonima. A sad - na zadatak! Moramo pročitati knjigu i autoru javiti svoje dojmove.

Tekst: Natalija Golovrški

Fotografija: Tihana Cindrić, Radio Prkos