Danas: 67
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Dan škole – sportski susreti 2023.
Autor: Sanela Jurić, 1. 6. 2023.

Dan škole 2023. započeli smo u ranim jutarnjim satima, u ponedjeljak 29.5. na već tradicionalan način, različitim sportskim aktivnostima na sportskim terenima naše škole. Dok se na školskom igralištu održavala utakmica među učenicima viših razreda u malom nogometu, u školskoj sportskoj dvorani djevojčice su igrale odbojku. Najprije se u malom nogometu natjecala ekipa dječaka 5. razreda protiv ekipe dječaka 6. razreda, a potom ekipa dječaka 7. razreda protiv ekipe dječaka 8. razreda. Dječaci su se borili za prijelazni pehar, a ovaj put se pokazalo da su stariji učenici nešto jači protivnici tako da su ekipe 6. i 8. razreda odnijele pobjedu za svoju momčad. Za poštenu i hrabru igru ravnateljica škole ih je pohvalila te nagradila prijelaznim peharom i slatkišima. Igralište je bilo puno učenika navijača koji su bodrili svoje prijatelje igrače. Sudac obiju utakmica bio je Filip Cindrić. Ulogu sportskog komentatora preuzeo je učitelj Sven Lazić, a za tehničku opremu pobrinuo se učitelj Dragan Starivlah.

Učenici i nastavnici u  dopodnevnim satima mogli su razgledati i izložbu likovnih i literarnih radova učenika nižih i viših razreda koja je postavljena u holu naše škole.

Istovremeno s malim nogometom, u školskoj sportskoj dvorani održala se prijateljska odbojkaška utakmica između učenica 6.-8. razreda (mješovite grupe) koju su nadgledale i pratile sutkinje Sara Madarić (6.c), Ema Figurić (8.d) i Tara Tutić (8.d) pod budnim okom nastavnice tjelesne i zdravstvene kulture Aleksandre Pilipović.
Utakmica malog nogometa trajala je 24 minute, a odvijala se u dva poluvremena. Učenici 6. razreda u malom nogometu nadmoćno su bili bolji te su nakon prvog poluvremena poveli rezultatom 5:0  (pogotke su postigli Noa Berić, Patrik Krpan, Fabian Knežević, Maksim Krznarić, uz autogol protivničke ekipe), dok su u drugom poluvremenu postigli još dva gola (Fabian Knežević i Patrik Krpan). Učenici petih razreda postigli su jedan gol (Niko Sivonjić). Pobjedu svojoj momčadi odnijeli su učenici 6. razreda konačnim rezultatom 7:1.
Druga utakmica malog nogometa održana je nakon pauze, a odvijala se između učenika 7. i 8. razreda. Konačan rezultat utakmice bio je  4:0 za učenike 8.razreda (golove su postigli Petar Barišić - 1 gol;  Danijel Ajdučić - 3 gola).
Učitelji se nadaju da će ovim sportskim  aktivnosti na otvorenom i dolaskom sunčanijeg vremena učenici što više boraviti na otvorenom u društvu i igri svojih vršnjaka.
Čestitamo svim natjecateljima, a najviše pobjedničkim ekipama!