Jednodnevni izlet osmih razreda: Lokve – Rijeka – Karlovac
Autor: Sanela Jurić, 5. 6. 2023.

Učenici osmih razreda su 31. svibnja 2023. (srijeda) u ranim jutarnjim satima autobusima krenuli na jednodnevni izlet. Učenike su na putovanju pratile razrednice Aleksandra Pilipović, Irena Rakonić, Sanela Jurić i Tanja Špehar te predmetni učitelj Ivica Brlić. Prva stanica puta bila je spilja Lokvarka, u Gorskom kotaru, jedna od najljepših spilja hrvatskog krša. Prostire se na šest etaža, a četiri su dostupne posjetiteljima. Obilazeći spilju, mnogi su bili iznenađeni temperaturom zraka koja je iznosila svega 6 – 8 stupnjeva. Nakon obilaska spilje uz stručno vodstvo, put se nastavio prema Rijeci gdje je bio organiziran ručak u Mc'Donaldsu u središtu grada. Nakon ručka predviđeno slobodno vrijeme učenici su iskoristili  za šetnju i razgledavanje riječkog Korza. U 16 sati krenuli smo prema Karlovcu i Aquatici, slatkovodnom akvariju u kojem su učenici imali priliku doznati više o flori i fauni  hrvatskih rijeka kao i njihovih ekosustava.

Nakon zanimljiva i poučna dana uputili smo se kući, a pjesma i smijeh raspoloženih osmaša, koja ih je pratila na povratku, odagnala je umor nastao od pješačenja i duge vožnje busom. Kući smo sretno stigli oko 22 sata.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Ella Šajfar, 8.c