Jednodnevni izlet šestaša u Osijek, Kopački rit i Bizovačke toplice
Autor: Sanela Jurić, 5. 6. 2023.

Učenici 6.-8. razreda uputili su se na svoje jednodnevne izlete organizirane u srijedu 31. svibnja 2023. Učenici 6. razreda sa svojim razrednicima Igorom Samcem, Martinom Videc, Marinom Ćalušić Samardžija te predmetnom učiteljicom Majom Stipetić uputili su se na izlet u Kopački rit, Osijek i Bizovačke toplice. Učenica Marta Pernar iz 6.c ukratko je opisala njihov izlet, a učenica Sara Madarić priložila je neke zajedničke fotografije s izleta.

Oko sedam sati ujutro mi, 3 razredna odjeljenja 6. razreda, uputili smo se turističkim autobusom prema našem prvom odredištu – parku prirode Kopački rit,  u koji smo došli poslije devet sati. U Kopačkom ritu smo, vozeći se brodom i razgledavajući prirodne ljepote, vidjeli razne ptice i drveće. Uživali smo u čarima ovog zoološkog rezervata smještenog na poplavnom području rijeka Drave i Dunava. Bila je to ugodna 50-minutna vožnja turističkim brodićem po jezeru uz zvonki pjev ptica kojih ovdje ima, kako smo doznali, oko 300 vrsta! Nakon Kopačkog rita išli smo na ručak u Osijek. Do restorana smo došli tako što smo brodom prešli rijeku Dravu. Ručak nam se jako svidio, a najbolje su bile palačinke.
 Zatim smo krenuli u razgledavanje grada Osijeka, posjetili smo katedralu, par trgova, pa osječkom šetnjicom-promenadom došli do srca grada -  Osječke Tvrđe. O zanimljivostima posjećenih mjesta pričao nam je  vodič Stipe. Na kraju razgledavanja išli smo na sladoled, ipak smo se morali nagraditi nakon dugog pješačenja kroz Osijek.
Nakon razgledavanja grada uputili smo se u Bizovačke toplice. Kupali smo se oko dva sata i uživali u lijepom vremenu i druženju s prijateljima. Na putu do kuće u autobusu,  naš vodič Ivan pričao nam je o znamenitostima mjesta kroz koje smo prolazili. Kući smo stigli u 20:30.
Bilo mi je jako zabavno i zanimljivo, stoga jedva čekam izlet sljedeće godine!

Tekst priredila: Marta Pernar, 6.c

Fotografije: Sara Madarić, 6.c