Sveta misa i zaziv Duha Svetoga za početak nove školske godine
Autor: Andrijana Petrović, 11. 9. 2023.

U župi Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije, u nedjelju 10. rujna, slavili smo misu i zaziv Duha Svetoga za početak nove školske godine. Misu je predvodio novogradiški župnik vlč. Mario Sanić. Na misi su, uz ostale vjernike,  bila školska djeca, njihovi roditelji, nastavnici, ravnateljice i djelatnici gradskih osnovnih i srednjih škola.

Uvodnu molitvu pročitale su učenice Petra Masnica i Nika Trobić a uvježbala ih  je vjeroučiteljica Martina Videc. Molitvu vjernika i prinos darova pripremili su učenici: Petra Žeruk, Anja Adžić, Manuela Mađar, Luka Podhraški, Vanja Pišonić, Jakov Milković, Karla Kovre, Nina Sabo, Tijana Gubić, Lorena Gubić, Marta Pernar i Sara Ruškan, pod vodstvom vjeroučiteljice Andrijane Petrović. Na početku nove nastavne godine očekujemo mnoge radosne i lijepe trenutke a istovremeno strahujemo pred teškim trenutcima i izazovima. Zato smo došli u Božji dom - našu crkvu, moliti blagoslov od Gospodina, njegovu snagu i zaštitu u novoj školskoj godini. Molimo Gospodina da štiti i jača sve djelatnike škole i učini plodnima njihove napore kako bi zajedno napredovali u mudrosti i znanju.