2. planinarski izlet Nova Gradiška - Predola – Strmac
Autor: Sanela Jurić, 4. 10. 2023.

Planinarska skupina naše škole nije dugo mirovala – u lijepo sunčano nedjeljno jutro, 1. listopada, krenulo je 13 učenika planinara u pratnji triju nastavnica i jedne majke učenika ispred škole planinarskom stazom prema Strmcu.

U Cerniku su im se pridružila tri člana Hrvatskog planinarskog društva „Strmac“ koja su se pobrinula za sigurnost puta. Hodajući šumarkom obišli su Bačicu pa produžili prema sjeveru. Staza im u početku nije bila zahtjevna dok nisu prešli cestu za Cerničku Šagovinu. Naime, olujni vjetar od ljetos porušio je brojna drveća pa je tako staza bila puna prirodnih prepreka preko kojih su naši vješti planinari preskakali, provlačili se ili ih zaobilazili što je dalo posebnu čar ovoj njihovoj planinarskoj avanturi.

Tako im je bilo do Predola, a silazak do Strmca bio je lakši s tek kojim popriječenim stablom.

Nakon sedam sati hodanja, ali i uživanja u prirodi, mladi planinari još su se malo opuštali i igrali na Strmcu, a u Novu Gradišku odvezli su se automobilima.
Umorni, ali veseli i zadovoljni jer su, kako ističu, uspješno svladali zahtjevnu stazu te se popeli na 670 m nadmorske visine, spremni su na nove izazove  i svladavanje drugih planinarskih staza.

Bravo svima!

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Kristina Abramović, prof.