Svjetski dan jabuka: Učenici i ove godine darivali pacijente novogradiške bolnice jabukama
Autor: Sanela Jurić, 24. 10. 2023.

U petak 20.10., već tradicionalno, obilježili smo Svjetski dan jabuka. Prigodnim panoima ukrašen je hol škole i učionica matematike br. 2, a aktivnost je i ove godine s učenicima provela učiteljica matematike Darija Mikić. Također, u prijepodnevnim satima s učenicima 5.b, 8.a i 8. b razreda (njih devetero) učiteljica Darija posjetila je novogradišku bolnicu gdje su bolesnike i liječnike darivali jabukama. Na odjelu Psihijatrije i neurologije dočekali su ih šef odjela dr. Matija Bartolović i dr. Kristina Kulaš koji su djeci pokazali prostorije u kojima se drže radionice i terapije za pacijente. Liječnici su ovom prilikom strpljivo odgovarali na pitanja naših učenika pa su tako učenici spoznali razliku između psihologa i psihijatra, informirali se o školovanju liječnika i stažiranju, o liječničkom pozivu općenito.

Liječnici su ih počastili i prigodnim porukama na papirićima u obliku jabuka koje su napravile medicinske sestre na radnoj terapiji s pacijentima te sokom i keksima. Učenici su potom posjetili i Dječji odjel gdje su ih ponovno lijepo ugostili, počastivši ih sokom i grickalicama, medicinske sestre odjela i dr. Klobučar.  Učenici su pogledali sve dijelove odjela, darivali djecu u bolnici i njihove roditelje te razgovarali sa sestrama na odjelu. Svoj su posjet završili mudrom izrekom: „Jedna jabuka van, tjera doktora iz kuće van“ kako bi svi spoznali važnost ove kraljice voća - jabuke u svakodnevnoj prehrani i u stvaralaštvu.

Našim učenicima se ovaj posjet jako dojmio te su osoblju bolnice i malim prijateljima, koje su tamo upoznali, najavili kako će ih ponovno posjetiti za svetog Nikolu kad će nastupiti s prigodnim programom.

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Darija Mikić, dipl. učitelj s programom matematike i prirodoslovlja