Naša škola domaćin Smotre mladeži Crvenog križa osnovnih i srednjih škola
Autor: Vedran Šperanda, 28. 11. 2023.

Povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, 27.11.2023. godine, održana je Smotra mladeži Crvenog križa učenika osnovnih i srednjih škola. Smotru je otvorila predstavnica Gradskog društva Crvenog križa Nova Gradiška, gospođa Almira Čar, a sve sudionike pozdravila ravnateljica Škole Vesna Lončar- Cindrić. Učenici su se predstavili prezentacijama, plakatima, dramskim igrokazom i nastupom školskog benda. Organizator izložbe je Gradsko društvo Crvenog križa Nova Gradiška, a domaćin Osnovna škola Mato Lovrak.

Na Smotri su sudjelovali učenici sljedećih osnovnih i srednjih škola: Osnovna škola Mato Lovrak Nova Gradiška, Osnovna škola Ljudevita Gaja Nova Gradiška, Osnovna škola Markovac Vrbova, Osnovna škola Ante Starčević Rešetari, Osnovna škola Vladimir Nazor Adžamovci, Osnovna škola Dragalić, Osnovna škola Matija Antun Relković Davor te Elektrotehnička i ekonomska škola Nova Gradiška i Gimnazija Nova Gradiška. Učenici su stekli nova znanja o prevenciji ovisnosti, mogućnosti izbora i razvijanja zdravih životnih navika. Susret je završio  u ugodnom druženju sudionika Smotre i njihovih voditelja.

Zahvaljujemo svima koji su se odazvali susretu, pripremili učenike te prepoznali važnost provođenja preventivnih aktivnosti.

Tekst: Slavica Ordanić Janošević, pedagog; Martina Jugović Štefanac, socijalni pedagog; Irena Cobović, psiholog

Fotografije: Martina Jugović Štefanac, socijalni pedagog