Nika Trobić i Luna Gelenčir odlaze na državno Natjecanje mladih tehničara!
Autor: Vedran Šperanda, 21. 3. 2024.

U srijedu 20.3.2024. održano je  66. županijsko Natjecanje mladih tehničara u Vrpolju u OŠ „Ivan Meštrović“. Nastavnica tehničke kulture Snježana Odobašić bila je mentorica učenicima Bruni Pernar (5.c), Luki Curaću (6.d), Janu Milanoviću (6.a), Franki Banovčić (6.b), Petri Masnica (7.a), Luni Gelenčir (7.a), Niki Trobić (7.a), Marti Jakirčević (7.c), Leu Poturici (8.a) i Mateju Radanoviću (8.c) koji su se natjecali u ukupno devet kategorija. Iako su svi učenici postigli vrlo dobre rezultate, izdvojit ćemo najbolji uspjeh učenica Nike Trobić, koja je u kategoriji Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina osvojila prvo mjesto, i Lune Gelenčir, koja je u kategoriji Strojarske konstrukcije  osvojila prvo mjesto, te su se obje plasirale na državnu razinu Natjecanja iz tehničke kulture koje će se održati od 3.6. do 6.6.2024.  Čestitamo Luni i Niki te njihovoj mentorici i želimo im puno uspjeha na državnoj razini Natjecanja! U nastavku vijesti pročitajte rezultate ostalih učenika i kategorije u kojima su se natjecali.

Natjecanje se provodilo kroz tri etape: Prva etapa bila je pisana provjera znanja iz nastavnog gradiva, druga etapa izrada tehničke tvorevine, a treća etapa sastojala se od  prezentiranja i obrane tehničke tvorevine. Na natjecanju učenici su postigli sljedeće rezultate:

Nika Trobić  –  Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina,  1. mjesto – plasman na državno natjecanje

Luna Gelenčir  – Strojarske konstrukcije,  1. mjesto – plasman na državno natjecanje

Jan Milanović  – Radiokomunikacije, 2. mjesto

Leo Poturica – Elektronika, 2. mjesto