Održan 2. Međužupanijski susret bendova u našoj školi
Autor: Sanela Jurić, 23. 4. 2024.

Drugi po redu Međužupanijski susret školskih bendova osnovnih i srednjih škola održan je u našoj školi 18. travnja 2024. godine s početkom u 17 sati.  Inicijator Susreta bio je Dragan Starivlah, nastavnik glazbene kulture i voditelj školskog benda u našoj školi. Ove godine nastupili su školski bendovi OŠ Pakrac, Elektrotehničke škole, Nova Gradiška, Gimnazije Nova Gradiška i domaćini Lovrakovci.

Nakon uvodnih riječi dobrodošlice ravnateljice Vesne Lončar - Cindrić glazbeni susret otvorili su upravo domaćini nastupivši sa školskim bendom „Trajne posljedice“ koji djeluje u našoj školski već četiri godine. Svirali su ukupno pet skladbi.  Njihov večernji nastup započeo je, kako je voditeljica programa, učenica Karla Ninković, najavila, laganijim baladama. Tako je pjesmu „I believe I can fly“ izvela solistica Bruna Pernar. Potom je  Tea Novoselac izvela skladbu „Read all abaut it“.  Lovrakovci su svoj glazbeni nastup začinili i domaćim skladbama u izvedbi Mone Baković (pjesma „Možeš imat' moje tijelo“ Zabranjenog pušenja), Mateje Štiner (pjesma „Rekao si“ Nine Badrić), Dorijana Živkovića (pjesma Parnog valjka „Sve još miriše na nju“) te, na samom kraju svoga nastupa, skladbom Toše Proeskog u izvedbi učenice Tee Novoselac.  Prvi gosti, koji su nastupili, bili su članovi školskog benda Elektrotehničke škole Nova Gradiška. Izveli su pjesmu „Enter Sandman“ grupe Metallica i „Ljubavnu“ Parnoga valjka. Dva školska beda iz Pakraca  predstavila su se izvedbama pjesama  „Ono nešto naše“ Željka Bebeka i „Tek je 12 sati“ grupe E.T.,  te pjesmama „Smells Like Teen Spirit“ grupe Nirvana  i „Život si moj potrošila“ pjevača Giulliana. Rock sastav Gimnazije Nova Gradiška, koji djeluje od 2016.,  izveo je „Lutku za bal“ Parnoga valjka, „Élan“ – Nightwish te pjesmu „Kap po kap“ grupe Divlje jagode.

Zahvaljujemo svim bendovima  koji su se odazvali još jednom našem pozivu. Svojim izvrsnim nastupima uljepšali ste ovaj naš zajednički glazbeni susret.  Vidimo se, nadamo se, i dogodine!

Za web pripremili: Novinarska skupina

Voditeljica: Sanela Jurić, prof.

Fotografije: Dragan Starivlah, prof.